Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej.

Dr Gregory House


Izba przyjęć: Hollywood zekranizuje książkę doktora House'a

Autor: ToAr | Kategoria: Aktorzy | data: 26 marca 2009 | Odsłon: 2593


Brytyjczyk Hugh Laurie zdobył olbrzymią popularność dzięki tytułowej roli w serialu "Dr House". Nie wszyscy może jednak wiedzą, że aktor w wolnych chwilach zajmuje się też pisaniem powieści.Wytwórnia United Artists zakupiła jakiś czas temu prawa do książki Lauriego pt. "Sprzedawca broni". Aktualnie trwają prace nad scenariuszem filmu. Czy Laurie zagra w nim główną rolę?

Tytułowy bohater to Thomas Lang - były żołnierz, obecnie ochroniarz do wynajęcia. Mężczyzna dostaje nietypową propozycję - zlecenie zabójstwa. Odmawia. W dodatku usiłuje ostrzec potencjalną ofiarę i niestety przy okazji wplątuje się w aferę rządową na miarę przygód Jamesa Bonda. Tłum szpiegów, agentów i terrorystów. Mnóstwo najnowocześniejszej broni. Komizm językowy i sytuacyjny. Błyskotliwa krytyka społeczeństwa amerykańskiego, z jego bohaterami, dyplomatami i biurokratami. [za: Merlin.pl]

Źródło: FilmWeb.pl

Zgłoś błądStaramy się, aby na tej stronie były jak najbardziej wiarygodne informacje. Jeżeli, więc zauważysz jakikolwiek błąd, to prosimy o zgłoszenie go wraz z podaniem linka do strony, na której się znajduje. Możesz się z nami również podzielić uwagami na temat strony. Za wszelką pomoc dziękujemy!
wasze komentarze (1)Dodaj kometarz »
  • assari
    assari26 marca 2009, 23:21:44
    IP: c1b71d4eefba

    Kupiłam, przeczytałam. Bywa rzeczywiście śmieszna momentami, ale - jak na mój gust - przedobrzona, t.zn. Autor (w którym swoja drogą kocham sie bezgranicznie), zbytnio sili sie na humor, co niestety wyczuwam na kilometr. Jak mówię - momentami śmieszna, ale generalnie - ot, wartka dosyć powieść sensacyjna. Przeczytałam takich dziesiątki.